Activiteiten 2026

Zaterdag 16 mei 2026
De natuurvereniging Geaflecht nodigt u van harte uit deel te nemen aan een excursie

Het Natura 2000 gebied Wijnjeterperschar (Staatsbosbeheer) is een restant van het oude cultuurlandschap in de middenloop van het Koningsdiep in Zuidoost-Friesland. Het gebied heeft zijn allure te danken aan de kleinschalige afwisseling van diverse typen grasland en heide.

Karakteristiek zijn vooral de rijke beekdalgraslanden. Daarnaast komen droge en natte heide, heischraal grasland en kleine zeggenmoerassen voor. De graslanden worden afgewisseld met vochtige bossen. Door het reliëf en de verschillende bodemsoorten zijn veel natuurlijke gradiënten tussen de vegetatietypen aanwezig. Dit resulteert in een groot aantal plantensoorten, die in het gebied zijn gevonden: 377 soorten (bron: Waarneming.NL).

De natuurvereniging Geaflecht nodigt u van harte uit deel te nemen aan deze excursie. In mei zien grote delen van het gebied paars van de orchideeën. Maar behalve deze pareltjes is er nog genoeg te zien aan een keur van prachtige planten die het voorjaar kleur geven.

Begeleiding: Frank van Gessele, Plantenwerkgroep Gorredijk e.o.

Opgeven is noodzakelijk en kunt u doen bij Tjeerd Geertsma, 06-38 91 75 37 of via email

Locatie: Parkeerplaats Oostzijde Wijnjeterperschar (nabij de Opperhaudmare).Datum: Zaterdag 16 mei 2026

Tijd: 10:00 uur,  of verzamelen om 09:30 bij de Skâns te Gorredijk 
Einde : ca. 12:00 uur

Zaterdag 21 november 2026
Cursus eendenkorf vlechten

De wilde eend lijkt nog steeds een algemene verschijning. Toch is de stand sinds 1990 met ongeveer 30 procent afgenomen. De oorzaak ligt vooral hierin dat er steeds minder rustige schuilplaatsen in de buurt van water zijn. Verstoring en predatie liggen op de loer omdat geschikte nestgelegenheid steeds verder afneemt. Om de wilde eend een beetje te helpen kunnen we zelf geschikte nest gelegenheid aanbieden door onder andere eendenkorven te plaatsen. En wat zou het leuk zijn deze zelf te maken? Daarom is de activiteiten commissie van plan een cursus eendenkorven vlechten te starten als hier voldoende belangstelling voor is. De cursus is op één zaterdag, 21 november en wordt gegeven door een ervaren eendenkorf vlechter uit Katlijk. De kosten zijn 35 euro p.p. inclusief koffie/thee, soep met broodjes, sterke verhalen en de benodigde materialen

Bij voldoende belangstelling kan de cursus doorgaan. Opgeven graag bij Wietze van der Meulen, 06-51 55 98 32 of via email